+

Biblioteka na Strzyży

Po otwarciu

Biblioteka została otwarta 16 stycznia 2017 roku . Od pierwszego dnia przychodzi tu kilkadziesiąt osób dziennie - to bardzo dużo jak na tak małą filię. Wynika z tego, że jest to miejsce potrzebne lokalnej społeczności.
Opinie o wnętrzu są do tego stopnia pozytywne, że nie wypada mi ich cytować.

 

Biblioteka na Strzyży już otwarta

Biblioteka na Strzyży została otwarta. Projektowanie i realizacja trwające ponad pół roku dobiegły końca. Lokal, który był w bardzo kiepskim stanie przeobraził się w kameralną filię WiMBP w Gdańsku. Mam nadzieję, że będzie dobrze służyć nie tylko Mieszkańcom dzielnicy Strzyża.

Biblioteka na Strzyży to filia niewielka. Całość, wraz z zapleczem, zajmuje około 80m2. Mimo to jej stworzenie wymagało ogromnego wysiłku inwestora, projektantów różnych branż i wykonawców. Konieczny był gruntowny remont. Zmodernizowano lub wymieniono stare niesprawne instalacje wod-Kan, CO, wentylacyjną i elektryczną; wyprostowano ściany i wymieniono warstwy posadzek; wymieniono stolarkę okienną i drzwiową; wyposażono w nowe, specjalnie zaprojektowane meble, zaopatrzono w pieczołowicie wyselekcjonowany księgozbiór...
Wszystko jest wykonane tak, by służyło wiele, wiele lat.

Żadne zdjęcia nie odzwierciedlają tego, co zrobiliśmy - to trzeba zobaczyć! Zapraszam.
Jestem ciekaw opinii Państwa.